JS Travel Kit - шаблон joomla Новости
مغز گردو خواص و عواز آن

مغز گردو خواص و عواز آن

گردوگردو یکی از مغذی ترین مغزها در آجیل است و از قدیم الایام گردو پای ثابت صبحانه و دستورالعمل های غذای ایرانی بوده است. خواص گردو بسیار زیاد است و سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. گردو برای تمامی دستگاه های بدن مفید بوده و با داشتن دو ماده مهم به نام امگا 3 و ترکیبات آنتی اکسیدانی باعث سلامت کلی بدن انسان ها می شود.

خرید گردودر خرید گردو این امکان برای شما وجود دارد که به صورت با پوست یا بدون پوست اقدام به خرید گردو کنید. نمی توان گفت خرید کدام نوع گردو بهتر است. هر فردی بنا به سلیقه و راحتی کار خود گردو با پوست یا بدون پوست را ترجیح می دهد.

اما نکته مهمی که در مورد خرید گردو بدون پوست وجود دارد این است که حتما در موقع خرید به تازه و با کیفیت بودن گردو توجه کنید. چرا که مغز گردو زمانی که مدت زیادی در معرض هوای آزاد باشد کیفیت اولیه خود را از دست می دهد. پس بهتر است حتما از فروشگاه هایی خرید کنید که فروش آن ها بالا است و مغز گردو مدت زیادی در فروشگاه باقی نمی ماند.

اما در خرید گردو حتما باید به یک سری نکات توجه کنید. اولین چیز بوی گردو می باشد. هر کس می تواند بوی کهنگی گردو مانده را تشخیص دهد. نکته دوم در تشخیص گردو خوب میزان چرب بودن آن است. کمی از پر گردو را با انگشتان خود بفشارید اگر دستتان چرب شد گردو کیفیت خوبی دارد. نکته سوم در خرید گردو توجه به سایز آن می باشد. گردوهای ایرانی معمولا دارای سایزهای کوچک و بزرگ هستند. اگر اندازه گردوها یکسان است احتمالا از نوع خارجی بوده یا از نوع دستچین گردوهای ایرانی است که قیمت آن بالاتر از سایر گردوها می باشد.

خواص گردودر گردو انواع و اقسام مواد مغذی وج